Pagal išsilavinimą Arūras Paulauskas – teisininkas. Pirmasis nepriklausomos Lietuvos generalinis prokuroras. Bet daugelis žmonių jį vadina politiku, nemažai – Seimo pirmininku. Nors šias pareigas jis ėjo 2000-2006 metais, bet dar ir dabar dažnai išgirsta sakant: „O, Paulauskas, Seimo pirmininkas, atvažiavo”.

Turbūt politika Jums tinka? – klausiu A. Paulausko, kandidato į Seimą Dzūkijos apygardoje.

Politika – ne rūbas, kurį matuodamasis svarstai, tinka ar netinka. Tai – valstybės stuburas, nuo kurio tvirtumo priklauso ir pamatinės vertybės, ir žmonių gerovė, ir šalies prestižas.

Man pačiam politika – tai ne tik pakankamai ilgas gyvenimo etapas. Tai, sakyčiau, net mano likimas.

Kai tenka dalyvauti nepriklausomos valstybės kūrimosi procese, kurti jos teisinės sistemos pagrindus, būti jos istorinių pokyčių priešakyje, į tą valstybę žiūri kitaip. Ją jauti. Ji rūpi. Ne tik per iškilmingas šventes, kai visi sako daug gražių žodžių. Kasdien.

Esate patyręs teisininkas. Šiuo metu užsiimate advokato praktika. Kodėl nusprendėte vėl siekti Seimo nario mandato?

Turiu komandą, turiu bendraminčių, turinčių idėjų ir entuziazmo dirbti, kad Lietuvoje gyventi būtų geriau. Kaip geriau? Kiekvienas skirtingai tai supranta. Vienam tai – gauti darbą, kitam – didesnį atlyginimą, trečiam – išleisti vaikus į mokslą, dar kažkam – turėti sąlygas verslui.

Tai ir reikia daryti, kad įstatymas, tvarka valstybėje sąžiningai dirbančiam žmogui gyvenimo neapsunkintų. Žmogus turi jaustis ramus ir saugus savo šalyje, pasitikėti savo valstybe, žinoma, suvokti ir savo atsakomybę tai valstybei. Politikos be teisės negali būti. Aš renkuosi jas abi.

Tikiu, kad Lietuvoje gali būti geriau ir einu į Seimą, kad tą padaryčiau.

Esate kandidatas Dzūkijos vienmandatėje apygardoje. Jaučiate sentimentų šiam kraštui?

Žinoma! Tai – mano jaunystės kraštas. Būdamas jaunu teisininku, 29-erių, tapau Varėnos prokuroru. Čia gyveno mano tėvai, kuriuos visada lankydavau. Čia turėjau draugų ir, žinoma, visą gyvenimą jutau trauką Dzūkijos miškams – kartą juose pagrybavęs negali sustoti!

Bet šiemetė vasara dzūkų nedžiugina: viskas išdžiūvo, grybų nėra, miško uogos dėl sausros irgi baigėsi anksčiau nei tikėtasi. Žmonėms neramu, kaip reiks pragyventi?

Puikiai suprantu jų nerimą. Deja, politikai, nei klimato, nei orų pakeisti negali. Bet įstatymų leidyba – jų galioje. Todėl vienas svarbiausių dalykų, kurį siūlau, kuris numatytas partijos „Laisvė ir teisingumas” programoje – darbo vietų regionuose kūrimas.

Pagaliau reikia suprasti, kad Lietuva – tai ne tik Vilnius ir dar pora didmiesčių. Tai – ir visi mūsų rajonai, su savo kaimais ir miesteliais, kurie yra labai skirtingi, bet be galo saviti ir patrauklūs. Padėkim jų žmonėms įsitvirtinti, likti tuose miesteliuose ir jie bus išpuoselėti, trauks apsilankyti keliautojus, juose norės būti žmonės, virs gyvenimas. Visiems bus geriau!

Interviu su A. Paulausku publikuota – https://alytusplius.lt/naujienos/arturo-paulausko-pasirinkimas-teise-ar-politika-abi?fbclid=IwAR2xE-iBNW796QXQknUIuOYDrr4Aq9jO06NtJWw_9MwQpt8GqaGFFuhYCwA