Loreta Jakinevičienė
Loreta Jakinevičienė

Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, paklausta, ar surastų laiko pokalbiui apie savo veiklą Taryboje, atsakė, jog neturi ko slėpti nuo rajono žmonių ir su malonumu pasidalins savo mintimis su portalo skaitytojais.

Pasak jos, darbas Taryboje vyksta pakankamai sklandžiai, bet norėtųsi greičiau grįžti prie „gyvų“ posėdžių, nes nuotoliniai turi savo specifiką, kuri susiaurina bendravimą.

L. Jakinevičiaus teigimu, šioje kadencijoje, kai jų frakcija įeina į valdančiąją koaliciją, veikla skiriasi nuo darbo opozicijoje. Tiesa, tai nereiškia, kad viskas vyksta sklandžiai ir nebūna ginčų ir diskusijų.

Yra klausimų, kurie sukelia daug emocijų, ir sprendimų priėmimas būna sudėtingas. Prie tokių galima priskirti klausimą dėl profesionalaus krepšinio klubo finansavimo. Mero pavaduotojos manymu, suma, skiriama vienam klubui, neturi būti priežastimi mažiau finansuoti kitų sporto šakų klubus ir organizacijas, kurios teikia sveikatingumo ir sveikatinimo paslaugas mūsų krašto žmonėms.

Pašnekovės teigimu, svarstant 2022 m. savivaldybės biudžetą, ši disproporcija turėtų mažėti. Taip pat buvo pabrėžta, jog daug aistrų keliantis klausimas dėl buvusio DOSAAF turėtų būti išspręstas artimiausiu metu, o pagrindinis tikslas – aviacijos centro Pociūnuose sukūrimas.

Kalbėdama apie valdančiosios koalicijos veiklą ir pasirašytą bendradarbiavimo sutartį bei jos įgyvendinimą, mero pavaduotoja akcentavo paramą smulkiajam ir vidutiniam verslui, ypač besikuriančiam. Buvo pažymėta, jog šių metų biudžete šiai programai turėtų būti skirta daugiau dėmesio, o kartu ir lėšų. 2021 m. visos fondo lėšos buvo panaudotos.

L. Jakinevičienė pasidžiaugė, jog savo veiklą pradėjo Turizmo ir verslo informacijos centras.

Pasak pašnekovės, būdama Keleivių ir mokinių vežiojimo koordinavimo komisijos pirmininkė kartu su komisijos nariais priėmė sprendimą dėl autobuso kursavimo į Dvariuko mikrorajoną, o Jiezno gyventojams buvo sudaryta galimybė į darbus Prienuose atvykti laiku.

Mero pavaduotoja pabrėžė, jog ieškoma galimybių suderinti viešojo transporto grafikus taip, kad mokiniai galėtų laiku atvykti į mokyklas ir jiems nereikėtų per anksti keltis.

„Laisvės ir teisingumo“ Prienų skyriaus pirmininkė teigė, jog darbas Taryboje visada susietas su politiniais aspektais, todėl būtent diskusijos ir mokėjimas įsiklausyti į kito oponento nuomonę tampa svarbiu instrumentu, priimant pasvertus sprendimus.

L. Jakinevičienė mananti, jog sprendimų aptarimai, diskusijos bei įvairių nuomonių išsakymas vyksta komitetuose, kuriuose bandoma surasti bendrą poziciją. Tiesa, tai pavyksta ne visada dėl įvairių priežasčių, ir tada skirtingas nuomones bandoma pateikti posėdžio metu. Deja, dažniausiai opozicijos pataisos valdančiųjų nedomina. Bet mero pavaduotoja įsitikinusi, jog platesnis dialogas ir diskusijos su oponentais duos daugiau naudos, o sprendimai bus priimami didesne balsų dauguma, o ne tik valdančiųjų.

Jos įsitikinimu, diskusijose svarbi kiekvieno Tarybos nario nuomonė, net ir kritiškos pastabos. Nors statistika rodo, kad Tarybos nariai balsuoja gan vieningai, visada išlieka nuoskaudų šleifas, kai klausimas išdiskutuotas ne iki galo.

Politikė nemano, jog Tarybos posėdis – tinkama vieta esminėms pastaboms, kurioms būtinas teisinis įvertinimas, nes ne visi Tarybos nariai teisininkai, o balsuoti už ne visai aiškų sprendimo projektą, ne tas kelias.

L. Jakinevičienė, kalbėdama apie Prienų miesto ir rajono ateitį, pabrėžė, jog pabaigti prieš tai buvusiose kadencijose pradėti infrastruktūros projektai rodo apie darbų tęstinumą ir sėkmingą ES lėšų panaudojimą. Bet tai buvo praeito finansinio laikotarpio darbai, ateityje laukia nauji iššūkiai ir jiems reikia ruoštis. Politikė palaiko viziją, kuri nukreipta į turizmo paslaugų plėtrą. „Prienai – kurortinė teritorija“. Būtent toks tikslas jau matomas naujame Nemuno pakrantės tako projekte, kuriuo bandoma sujungti Beržyno parko poilsio zoną su Kęstučio paminklo erdve. Projekto pasiūlymuose užsimenama ir apie pėsčiųjų tiltą, kuris sujungtų abu Nemuno krantus. Prienuose vystomi daugiabučių namų statybos projektai padės padidinti gyventojų skaičių, bet mero pavaduotoja nenori, kad tokios galimybės būtų tapatinamos su kalbomis, jog Prienai taps „miegamuoju“ Kauno rajonu. Jos manymu, Prienų miestas ir rajono miesteliai – gera vieta gyventi ir auginti vaikus, nes krašte gerai išvystyta ikimokyklinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo įstaigų sistema, geras susisiekimas su rajono centru.

Anot jos, situacija, ypač seniūnijos centruose, pagerėtų, jei seniūnijos gautų didesnį finansinį savarankiškumą. Tiesa, mero pavaduotoja norėtų, kad būtų apibrėžtas kontrolės mechanizmas.

L. Jakinevičienė tiki, kad šalia Prienų esantis Pociūnų aerodromas turėtų virsti aviacijos centru ir tapti savotišku Prienų krašto turizmo flagmanu, o kur dar nuostabi gamta, unikali geografinė padėtis.

Politikė neatsisako ambicijų ir kituose savivaldos rinkimuose kovoti dėl mero posto, nesvarbu, ar jis bus renkamas tiesiogiai, ar Tarybos narių. Tiesa, jos manymu, meras turi išlikti atstovaujamosios valdžios lyderiu.

Pokalbio pabaigoje L. Jakinevičienė palinkėjo rajono gyventojams drąsiau dalyvauti procesuose, kuriuose priimami svarbūs rajonui sprendimai, siūlyti savo idėjas ir kartu kurti geresnį gyvenimą.

Pokalbis publikuotas: http://kvitrina.lt/loreta-jakineviciene-nenoreciau-kad-prienai-butu-tapatinami-su-miegamuoju-kauno-rajonu/?fbclid=IwAR3ceW_zDYSA1ISH-jWy_PI8kCErlPvDKAeNVI02GR_0Fq9eilMUcB2yTQE