Ar ateinančiuose rinkimuose burti didesnę partijų koaliciją ir eiti kartu į Seimo, Prezidento ir Europos parlamento rinkimus, dar spręs partijos „Laisvė ir Teisingumas“ suvažiavimas. Tačiau šiandien Panemunės pilyje vykusiame Tarybos posėdyje tokioms diskusijoms buvo uždegta žalia šviesa. Partijų koalicija atrodo vis realesnė-  Tarybos narius suskubo pasveikinti net dviejų kitų partijų lyderiai : Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis ir Regionų partijos pirmininkas Jonas Pinskus.

Partijos „Laisvė ir Teisingumas“ pirmininkas Artūras Paulauskas, apžvelgdamas politinę ir ekonominę Lietuvos situaciją, konstatavo, kad dabartinė valdančioji dauguma patyrė visišką fiasko ir tuo pačiu įstūmė Lietuvą į susipriešinimo ir visiško neapibrėžtumo liūną. „Niekas nežinome, ką ši valdžia ryte pabudusi sugalvos – kokį naują mokestį, prievolę ar draudimą sukurs“ – sakė pirmininkas. Pabrėždamas, kad labiausiai Lietuvai kenkia valdančiųjų negebėjimas dėlioti valstybės prioritetus. Kaip pavyzdį A.Paulauskas pateikė situaciją švietimo srityje.

„Atsainus požiūris į tuos, kurie rengia gyvenimui mūsų vaikus, tik patvirtina šios Vyriausybės nekompetenciją. Aiškinimai, kad norint kelti mokytojų atlyginimus valdžia turės „nuskriausti“ kitus, yra ne tik  priešinantys visuomenę, bet visiškai spekuliatyvūs. Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plane (RRF), pagal kurį  Lietuva iš Europos Sąjungos turi gauti 2,2 milijardus eurų, švietimo sistemai numatyta skirti net 312 milijonų eurų! Akivaizdu, ši Vyriausybė nesugeba dirbti – RRF jau sustabdė 26 milijonus eurų paramos,  galime prarasti dar šimtus milijonų.“

Tenka konstatuoti, kad net Seimo opozicijoje esančios partijos žaidžia konservatorių žaidimus – paskutinis pavyzdys – Nekilnojamo turto mokestis, kuriam „prasistumti“ Seime padėjo socialdemokratų balsai. Todėl akivaizdu, kad Lietuvai ir jos žmonėms reikia alternatyvos rinkimuose. Ir ją gali suburti konservatyvaus liberalizmo šalininkai. Pasak partijos vicepirmininko Artūro Zuoko, turime suburti koaliciją, kuri laikytųsi tradicinių vertybių – konservatyvaus ir krikščioniško požiūrio į santuoką, neneigtų žmogaus prigimties, kad yra dvi lytys – moteriška ir vyriška ir nesigėdytų žodžių TĖVYNĖ ir ŠEIMA.

„Inicijuosime politinių partijų, Lenkijos pavyzdžių, koaliciją, kuri dalyvautų visuose rinkimuose ir būtų aktyvi organizuojant tautos išlikimui svarbų referendumą. Prie politinių partijų koalicijos kviesime prisijungti Merų rinkiminius komitetus, kitus žinomus ir profesionalius visuomenės atstovus, kurių patirtis ir kompetencija reikalinga visuomenės bei valstybės gyvenime. Tai galėtų tapti tikru dinamitu Lietuvos politiniame gyvenime.“ – Tarybos posėdyje sakė partijos vicepirmininkas Artūras Zuokas.

Partijos „Laisvė ir Teisingumas“ Taryba pasiūlė partijos skyriams iki sausį vyksiančio suvažiavimo išdiskutuoti galimybes burtis į koaliciją su kitomis partijomis, taip pat pateikti savo siūlymus dėl Prezidento rinkimų. Taryba vienbalsiai pritarė partijos pareiškimui, kuriame griežtai pasisako prieš visuotinį Nekilnojamo turto mokestį, kuris būtų taikomas net pagrindiniam ir vieninteliam asmens būstui. Taip pat ragina Ministrę Pirmininkę I.Šimonytę prisiimti asmeninę atsakomybę už Lietuvai pritaikytas ES sankcijas, stabdant 26 milijonų eurų finansavimą.