Teisėsauga pranešė atliekanti ikiteisminį tyrimą dėl galimos sisteminės korupcijos Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centre (VAATC). Įtariama, kad bendrovės darbuotojai pasisavino per milijoną eurų vertės turto, iš kurio galimai mokėjo kyšius kitoms įmonėms. Įvairių tarnybų pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą, susijusį su korupcinėmis veikomis, taip pat veikomis prieš nuosavybę ir finansų sistemą, kurios buvo galimai vykdomos VAATC.
Opozicinė partijos „Laisvė ir Teisingumas“ frakcija jau ne kartą bandė atkreipti valdančiųjų dėmesį į nekontroliuojamą atliekų srautų judėjimą tarp atliekų sistemos dalyvių. Tačiau jokios adekvačios reakcijos nesulaukė. „Ir akivaizdu, kodėl – iš paliktos neskaidrios nišos pinigai galėjo būti semiami šimtais tūkstančių. Todėl galima įtarti, kad automatinė duomenų apsikeitimo sistemas tarp VAATC, VASA ir kitų atliekų sistemos dalyvių, buvo neįdiegta tikslingai, siekiant palikti spragas apskaitos sistemoje“ – sako Vilniaus miesto tarybos „Laisvės ir Teisingumo“ frakcijos seniūnas Vydūnas Sadauskas.

„Laisvės ir Teisingumo“ frakcija dėl paties T. Vaitkevičiaus paskyrimo antrai kadencijai šių metų gegužės mėnesį kreipėsi į LR Vyriausybės atstovą. UAB VAATC direktorių galėjo paskirti tik įmonės valdyba, tačiau V.Benkunsko vadovaujamos Vilniaus savivaldybės iniciatyva, šis paskyrimas įvyko visuotiniame akcininkų susirinkime, kuriame Vilniaus miestas turi lemiamą balsą.

Vertinant tą faktą, kad būtent Vilniaus mero V.Benkunskas vadovaujama savivaldybė inicijavo T. Vaitkevičius skyrimą antrai kadencijai, o konservatorių ir laisviečių daugumos valdoma Vilniaus miesto taryba jau antra kadencija nekeičia atliekų apskaitos sistemos, „Laisvės ir Teisingumo“ frakcija laukia mero V. Benkunsko iniciatyvos ir reikalauja imtis skubių priemonių sprendžiant VAATC direktoriaus nepasitikėjimo klausimą.