Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko netikėtas ir be viešo paaiškinimo atstatydinimas, parodo vidines konservatorių partijos intrigas ir kovas dėl valdžios, kurios visiškai nepateisinamos, vertinant esamą geopolitinę situaciją ir visuomenės nerimą. Akivaizdu, kad Premjerė Ingrida Šimonytė ministro atsistatydinimo pareikalavo ne dėl A.Anušausko padarytų klaidų stiprinant Lietuvos gynybos potencialą, o dėl siaurų partijos interesų, susikirtusių su Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų partijos vadovo Gabrieliaus Landsbergio asmeninėmis ambicijomis ir pasirinkta rinkiminės kampanijos strategija.
„Savo rinkimų kampanijai konservatoriai kaip visada pasirenka bauginimo taktiką, kuri šį kartą jau įgavo nevaldomą mastą, sėjant paniką visuomenėje. Ir kai Premjerė I.Šimonytė, po kelis mėnesius jos partijos sukeltos isterijos, nusprendžia, kad piliečiams neverta žinoti, kas atsitiko šiuo metu vienoje svarbiausių mūsų valstybės institucijų – Krašto apsaugos ministerijoje- tik dar kartą parodo absoliutų šios valdžios cinizmą ir politinių interesų iškėlimą aukščiau Lietuvos“, – sako partijos „Laisvė ir Teisingumas“ pirmininkas Artūras Zuokas.
Tai , kad Lietuvą ištiko visiška valdžios krizė demonstruoja ne tik Premjerė, bet ir su atsistatydinusiu A.Anušausku susitikęs LR Prezidentas Gitanas Nausėda.
„Atsistatydindamas A.Anušauskas pateikė itin skandalingą informaciją apie galimą korupciją susijusią su valdančiųjų koalicija. Specialiųjų tyrimų tarnyba jau nuo vasario turėjo šią informaciją, tačiau panašu, kad STT vadovas, kurį skyrė Prezidentas Gitanas Nausėda, nematė reikalo informuoti šalies vadovo. Vertinant geopolitines grėsmes, tai tiesiog skandalinga. Taip pat tikiuosi, kad atsistatydinusiam ministrui užteks politinės valios atskleisti visus KAM viešiesiems pirkimams darytus spaudimo atvejus“, – sako „Laisvės ir Teisingumo“ Tarybos pirmininkas Artūras Paulauskas.
Raginame teisėsaugos institucijas ištirti KAM ministro mestus kaltinimus dėl galimos korupcijos perkant įrangą ar paslaugas, kurios turėjo stiprinti mūsų krašto gynybą. Skaidrumas ir efektyvumas yra būtina sąlyga, siekiant, kad visuomenė ir verslas daugiau prisidėtų prie gynybos finansavimo.