Pirmasis Nepriklausomos Lietuvos Generalinis prokuroras ir buvęs Seimo Pirmininkas Artūras Paulauskas išrinktas partijos „Laisvė ir Teisingumas“ sąrašo į Europos Parlamentą lyderiu. Taip nusprendė šeštadienį Vilniuje posėdžiavusi partijos Taryba.
„Pagrindinis dalykas, ką turime padaryti – tai visų pirma įtikinti Lietuvos rinkėjus šių rinkimų svarba mūsų valstybės ateičiai. Juk Briuselyje priimami sprendimai turi tiesioginės įtakos kasdieniam mūsų gyvenimui -nuo žemės ūkio iki migracijos ir šalies saugumo. Į Europos Parlamentą turime deleguoti tuos, kurie yra pasirengę dirbti su triguba jėga, įveikti konkurentus. Nekompetencija kainuoja pernelyg brangiai, o sumokėti už ją turi visa visuomenė“- sako partijos Tarybos pirmininkas Artūras Paulauskas.
Antru numeriu įrašytas partijos pirmininkas Artūras Zuokas Tarybos posėdžio dalyviams pristatė išsamią partijos „Laisvė ir Teisingumas“ rinkimų į Europos Parlamentą programą – nuo karinės ES reformos iki „žaliojo kurso“ humanizavimo.
„Europos politikai reikia atsakingų ir kompetentingų asmenybių, kurie žino realų gyvenimą. Būtent tokia yra mūsų komanda ir programa. Visų pirma sieksime Europai priminti, kad Europos Sąjungą visų pirma yra krikščioniškų vertybių klubas. Antra, turime priminti agresoriams, kad Europos Sąjunga yra super karinė galia, tik nepasitikinti savimi ir prastai valdoma. Todėl svarbiausi mūsų tikslai – bendros ES valstybių ginkluotosios pajėgos. Europa privalo tapti ne tik ekonomine, bet ir karine sąjunga. Kaip ir laikas turėti vieningą federalinę ES išorinių sienų apsaugą, kuri garantuotų nelegalios imigracijos užkardymą“ – sako partijos pirmininkas A.Zuokas.
Partijos „Laisvės ir Teisingumo“ rinkimų programoje pasisakoma už būtinybę Europos Parlamente inicijuoti teisės aktus, numatančius neteisėtų migrantų apgręžimo politiką hibridinių atakų prieš ES valstybes atvejais. Dokumente taip pat teigiama, kad jau kelis dešimtmečius ES taikyta migracijos banga „jauninant Europą“ patyrė visišką fiasko ir sukūrė naujų socialinių skaudulių, kurių pasekmės bus jaučiamos dar ilgai. Todėl pagrindinis tikslas – socialinė ES politika privalo būti pakeista taip, kad jauni žmonės ir jaunos šeimos gautų visą reikalingą paramą kurdamos šeimas ir augindamos vaikus. ES fondų lėšos turi būti nukreiptos į jaunų šeimų būsto prieinamumo programas.
„Laisvė ir Teisingumas“ sieks subalansuotos ir išmintingos aplinkosaugos politikos, ,,žaliojo kurso‘‘ humanizavimo, kuris nemažintų ES ir Lietuvos konkurencingumo, o žmogus ir jo ūkinė veikla nebūtų vaizduojami kaip absoliutūs gamtos priešai. Žaliojo kurso įgyvendinimas turi atitikti ne tik pasirašytas deklaracijas, bet ir gyvenimo realijas su kuriomis ES pastaruoju metu susidūrė – Covid pandemija, karas Ukrainoje, rekordiškai brangę maisto produktai, energetinis Rusijos šantažas.
„Laisvės ir Teisingumo“ partijos Tarybą patvirtino rinkiminę Europos Parlamento programą bei kandidatų į EP sąrašą.

1. Artūras Paulauskas
2. Artūras Zuokas
3. Justina Kašėtaitė
4. Vydūnas Sadauskas
5. Prof.Natalija Istomina
6. Prof. Regimantas Čiupaila
7. Vitalija Jankauskaitė-Milčiuvienė
8. Antanas Zabulis
9. Kęstutis Bartkevičius
10.Jolanta Butkevičienė
11. Prof.Kęstutis Štaras
12. Krasauskienė Genoveita
13. Ignas Stankovičius
14. Rita Latvytė
15. Artūras Jacevičius
16. Dalia Štraupaitė
17. Rimvydas Dobkevičius
18. Prof. Žana Ramanauskienė
19. Audrius Ilgevičius
20. Inesa Barysienė
21. Darius Kudirka
22. Gintautas Babravičius