Jau daugiau nei dešimt dienų Lietuva ir jos piliečiai mato rinkimus laimėjusios partijos desperaciją ir pasimetimą. Po ginčų tarp Vyriausybės ir Seimo turime praktiškai atsistatydinusią Ministrę Pirmininkę Ingridą Šimonytę. Tokia situacija yra nepateisinama, kai šalia tęsiasi Rusijos karas prieš Ukrainą, šalyje lėtėja ekonomika ir didėja nedarbas, o už kelių mėnesių vyks istorinis NATO viršūnių susitikimas, nulemsiantis regiono ilgalaikį saugumą.

Partija „Laisvė ir Teisingumas“, matydama valdančiųjų Tėvynės sąjungos- krikščionių demokratų partijos spekuliacinius veiksmus spręsti savo partijos problemas visos Lietuvos valstybės stabilumo sąskaita, kreipiasi į LR Prezidentą Gitaną Nausėdą pasiūlydama imtis iniciatyvos ir teikti Seimui nepartinį į kandidatą į Ministro Pirmininko postą bei kviesti politines partijas konsultacijoms, dėl profesionalų Vyriausybės suformavimo, kuri užtikrintų stabilų ir efektyvų Ministrų kabineto darbą iki Seimo rinkimų.

“Laisvė ir Teisingumas” partijos pirmininkas Artūras Paulauskas įsitikinęs, kad tik Prezidentas gali išvesti valstybę iš susidariusios situacijos, pateikdamas profesionalų ir nepartinį kandidatą, kuris nedalyvauja politikoje. “Nepartinis kandidatas į Ministrus pirmininkus nebūtų konkurentas politinėms parlamentinėms partijoms, galėtų kartu su parlamentinių partijų atstovais suformuoti naują Vyriausybę‘‘.- sako A.Paulauskas.

Iki naujų Seimo rinkimų likus vos daugiau nei metams, o parlamentinėms partijoms vengiant perimti naujos Vyriausybės formavimą, toks sprendimas vienintelis įmanomas ir logiškas.

Partijos pirmininko pavaduotojas Artūras Zuokas pažymi, kad tokia Vyriausybė buvo suformuota Italijoje, kuriai vadovavo technokratas Super Mario, Mario Draghi, kuris sugrąžino Italijai stabilumą ir pasitikėjimą.