Per visą Lietuvos Nepriklausomybės istoriją Lietuvos valstybė turėjo stabilią ir koordinuotą užsienio politiką, kuri, nepaisant jokių partinių peripetijų ar nesutarimų tarp Vyriausybės ir Prezidentūros, garantavo mūsų užsienio politikos tęstinumą.
Tačiau destruktyvi Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų partijos deleguoto Užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio veikla ne tik kelia nuolatinį chaosą, bet ir padarė žalos, kuriai atitaisyti prireiks ne vieno dešimtmečio.
Prieš kelerius metus, deklaruodamas vertybinę politiką G. Landsbergis vienasmeniškai de facto atidarė Taivano ambasadą Vilniuje. Kinija tai įvertino kaip Lietuvos ir Kinijos 1992 m. pasirašyto susitarimo dėl „Vienos Kinijos politikos“ pažeidimą ir de facto paskelbė Lietuvai politinę ir ekonominę blokadą.
Naujausias Užsienio reikalų ministro G.Landbesgio akibrokštas, kai jis, „pamiršęs“ deklaruotą vertybinę politiką, atsisakė susitikti su Lietuvoje viešinčiu Taivano užsienio reikalų ministru Josephu Wu, vertintinas kaip provokacija, kuri dar kartą parodo, kad Lietuva neturi jokios strateginės užsienio politikos vizijos, o per pastaruosius metus partnerių akyse visiškai praranda stabilios ir solidžios valstybės įvaizdį.
Tad tokie URM ministro G.Landsbergio veiksmai visų pirma ne tik kompromituoja Lietuvos užsienio politiką: pirmą kartą per mūsų šalies istoriją URM ministras oficialiai atsisako susitikti su į Lietuvą atvykusiu užsienio reikalų ministru. Kompromituojama ir pati Lietuvos politinė sistema: LR Konstitucija numato, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas sprendžia pagrindinius užsienio politikos klausimus ir kartu su Vyriausybe vykdo užsienio politiką. Tenka apgailestauti, kad jau kelerius metus šio LR Konstitucijos principo de fakto nesilaikoma.
Todėl net neabejojame, kad atsakomybę už susidariusią situaciją turi prisiimti ir LR Prezidentas Gitanas Nausėda, paskyręs G.Landsbergį į Užsienio reikalų ministro pareigas. Tikimės, kad Prezidentui užteks valios pareikalauti URM ministro G.Landsbergio atsistatydinimo.
Partijos „Laisvė ir Teisingumas“ pirmininkas Artūras Paulauskas