Vakar vyko  partijos Laisvė ir teisingumas steigiamoji Savivaldybių forumo konferencija, kurios pirmininku, dviejų metų kadencijai išrinktas Artūras Zuokas.
Sveikindamas Forumo dalyvius Seimo narys, partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis pažymėjo, kad Savivaldybių forumo tikslas – organizuoti ir koordinuoti partiją atstovaujančių savivaldybių tarybų narių veiklą, įgyvendinant partijos programines nuostatas ir  vietos savivaldos politiką.
„Labai svarbu, kad vietos savivalda atitiktų mūsų visuomenės lūkesčius,  nes tik sąžiningas ir nuoširdus darbas, grįžta su dar didesniu pasitikėjimu ir naujomis galimybėmis. Tai galiu įrodyti ir savo asmeniniu pavyzdžiu. Kai su visais žmonėmis bendrauji pagarbiai, esi visiems vienodas, nuoširdžiai nori jiems padėti – jie atsilygina tuo pačiu“, – kalbėjo Seimo narys, partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Savivaldybių forumo pirmininku  dvejų metų kadencijai išrinktas partijos pirmininko pavaduotojas, buvęs ilgametis Vilniaus meras Artūras Zuokas.  Dėkodamas kolegoms  už pasitikėjimą, Artūras Zuokas sakė, kad nuoširdžiai tiki Forumo veikla, kuri sudarys puikias galimybes formuoti partijos pozicijas vietos savivaldos ir regioninės politikos srityse, dalintis gerąja praktika.

„Stipri valstybė prasideda nuo stiprios savivaldos, nuo realių sprendimų bei atsakomybės, nuo tikėjimo ir pasitikėjimo, nuoširdaus ir tikro rūpesčio žmonėmis. Būtent į savivaldybių darbuotojus žmonės pirmiausia kreipiasi pagalbos ar patarimo. Todėl žmogus turi būti tikras, kad bus išklausytas ir išgirstas. Mūsų partijos gretose – savivaldybių merai, vicemerai, administracijos vadovai, savivaldybių specialistai, kurie žino su kokiomis problemomis susiduria mūsų šalies žmones ir koks greičiausias ir efektyviausias būdas jas išspręsti. Džiaugiuosi galėdamas juos suvienyti ir suteikti progą savo patirtimi pasidalinti ir su kitų savivaldybių atstovais šio forumo darbe“, –  kalbėjo forumo pirmininkas Artūras Zuokas.

Forumo pirmininko Artūro Zuoko teikimu patvirtinta ir savivaldybių forumo taryba: Mažeikių rajono savivaldybės meras Vidmantas Macevičius, Švenčionių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Čepukova, Visagino rajono savivaldybės  tarybos narė,  buvusi Visagino merė Dalia Štraupaitė, Kelmės rajono savivaldybės tarybos narys, buvęs Kelmės  rajono mero pavaduotojas Kęstutis Bilius, Molėtų rajono savivaldybės tarybos narys Audrius Ilgevičius bei buvęs Vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila.

Forumo taryboje patvirtinti trys savivaldybių forumo pirmininko pavaduotojai – Šilutės rajono savivaldybės meras – Vytautas Laurinaitis, atsakingas už Savivaldybių forumo bendradarbiavimą su Lietuvos savivaldybių asociacija, Prienų rajono savivaldybės mero
pavaduotoja Loreta Jakinevičienė, atsakinga už partijos komitetų ir Savivaldybių  forumo bendradarbiavimą, turinį, informacijos sklaidą, Pakruojo rajono savivaldybės tarybos narys,  buvęs Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas, atsakingas už pasiruošimą savivaldos rinkimams.