Gal man kas nors paaiškinsite? Jau antra savaitė, kai žmonės autobuse, parduotuvėje, kino teatre, pas gydytoją, o gal ir duše bei tualete privalo nešioti kaukes – nes „uždaroje patalpoje“. Tačiau ši visuotinė taisyklė galioja ne visiems.

Premjerė Ingrida Šimonytė, apsipylusi ašaroms, kone kasdien trimituoja, kaip jai svarbu yra mirštantys žmonės, kenčiantys jų artimieji, įsisiautėjęs sergamumas. Primena, kaip neegzistuoja „laisvė sirgti“ ir panašiai.

Aš esu tildomas tarsi koks nepraustaburnis, neparenkantis tinkamų, elegantiškų žodžių. Bando užčiaupti mane panašiai, kaip čiaupė po pareiškimų prieš prezidento statuso suteikimą Vytautui Landsbergiui.

Tylėk, maskolberni, mes čia viską darome, kad visiems iki vieno taisyklės būtų vienodos – tik tuomet virusas neturės šansų mūsų išpjauti! Tik tuomet turėsime teisę laisvai sirgti ir, žinoma, protestuoti. O dabar, deja, neturime.

O ką mes matome realybėje? Valdovų rūmuose – elegantiškas vakaras „Naktis Venecijoje“!

Susirenka įžymybės ir garbūs svečiai kilniam tikslui! Nežinau, kiek pravalgyta ir pragerta, bet surinkta ir paaukota 25 tūkst. eurų kovai su krūties vėžiu.

Taigi dabar man paaiškinkite, kokiu pagrindu „Naktis Venecijoje“ vyko be kaukių?

Žinoma, buvo tokių kaukių, kurios dengia akis, bet ne burną ir nosį.

Kaukių nereikėjo, nes rinkosi įžymūs ir garbūs, tarp kurių – ir keletas reklaminių konservatorių veidų? O gal kaukės neprivalomos, jei renginys yra iškilmingas bei elegantiškas?

O gal čia kodinis žodis – vėžys?

Visų pirma, žinokite, garbūs ir įžymieji, 25 tūkstančiai eurų vėžiui yra lašas jūroje, o ne solidi suma.

Antra, aš manau, kad tokie renginiai iš principo veikia kaip valstybės vėžys – ardantis, skaldantis, rūšiuojantis, keliantis didžiulį visuomenės pyktį.

Čia tuojau pat mane bando pataisyti tie patys įžymieji konservatorių klapčiukai – ne visuomenė pyksta, o tik „antivakseriai“, „atmatos“, „rusofilai“, „maršiečiai.

Galiu pakartoti dar kartą – esu skiepytas ir palaikau skiepų politiką. Sukandęs dantis, bet vykdau visus priimtus teisingus ir kvailus saugumo nurodymus. Prieš valdančiųjų nesąmones protestuoju tik teisėtomis priemonėmis.