Vakar Lietuvos Resublikos Seimo nariai, politinės partijos Laisvė ir teisingumas atstovai Remigijus Žemaitaitis ir Kęstutis Bartkevičius užregistravo Seimo nutarimą, kuriuo ragina Seimą nepripažinti Baltarusijoje vykusių Prezidento rinkimų rezultatų. Nutarimu taip pat siūloma Vyriausybei dėti pastangas, kad Baltarusijoje įvyktų nauji, demokratiją užtikrinantys šalies vadovo rinkimai, kuriuose savo valią galėtų išreikšti visi Baltarusijos piliečiai, užtikrinant nepriklausomus rinkimų stebėtojus.

Atskiru kreipimusi partijos pirmininkas, Seimo Remigijus Žemaitaitis taip pat kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą bei Užsienio reikalų ministrą su raginimu Lietuvos Respubliką oficialiai nepripažinti vykususių Baltarusijos Prezidento rinkimų rezultatų ir raginti skelbti naujus Prezidento rinkimus, kuriuose galėtų dalyvauti visi užsiregistravę kandidatai, savo valią laisvai bei nevaržomai galėtų išreikšti visi Baltarusijos piliečiai, o rinkimų eigą galėtų stebėti   ir vertinti nepriklausomi rinkimų stebėtojai. Baltarusijos Prezidento pareigas einantis Prezidentas Aliaksandras Lukašenka raginamas nutraukti smurtą prieš savo piliečius ir suteikti laisvę politiniams kaliniams. 


“Jokia gyvybė nėra verta to, kas šiandien vyksta Baltarusijoje. Tai nepateisinama. Mes, kaip Seimo nariai, aktyvūs piliečiai negalime stovėti nuošalėje ir tiesiog stebėti.  Neužtenka tik nueiti į mitingus ir pasakyti kalbas. Lietuva turi būti aktyvi sprendimų priėmėja, o ne pasyvi stebėtoja. Negalime palikti Baltarusių tautos šioje kovoje vienų.”, – teigė Seimo narys, partijos Laisvė ir teisingumas pirmininkas Remigijus Žemaitaitis. 

R. Žemaitaičio ir K. Bartkevičiaus pateiktas Seimo nutarimo projektas
R. Žemaitaičio ir K. Bartkevičiaus pateiktas Seimo nutarimo projektas