Remigijus Žemaitaitis
Remigijus Žemaitaitis

Manau, kad reklamos kampanijoje „Petys už laisvę“ žodis „laisvė“ paminėtas ne šiaip sau. Tai garsina vieną partiją. Laisvės vardą greitai reikės labai stipriai skalbti ir šveisti, o šio vardo partija turės keisti pavadinimą – kaip tai ką tik padarė viena iš vakcinų. Kodėl?

Nes netrukus sveikatos sistemoje prasidės tikras pragaras – greitai Lietuvą pasieks kelis kartus didesnis vakcinų kiekis. Skiepijimo apimtys taip pat padidės kelis kartus. Medikams teks dirbti savaitgaliais. Teks nuo kitų sričių darbuotojus nukreipti į vakcinavimą.

O cinizmas čia tas, kad Ligonių kasos nededa jokių pastangų, kad būtų efektyviai atsiskaityta su ligoninėmis, ar būtų sudarytos sutartys su kone puse tūkstančio įstaigų, kurios iš esmės laisvai galėtų ir gebėtų vykdyti vakcinavimą.

Iš patirties žinau, kad verslas ners į bankrotą, jei tris mėnesius nebus su juo atsiskaityta. O kaip su ligoninėmis? Ligoninių vadovai man aiškiai sako, kad jie nežino, iš ko skaičiuoti darbuotojams atlyginimus. Iš kur gauti lėšų priedams už viršvalandžius ar darbą savaitgaliais. Kas nutiks, jei lemtingu metu palūš tie, kurie atlieka visą darbą?

Dar vienas momentas – liepos mėnesį žadamas sveikatos pasas Europos lygmenyje. Tai kodėl negalima dabar tokį pasą sukurti, veikiantį Lietuvos teritorijoje? Kodėl negalime išvykti iš savivaldybės, jei esame pasiskiepyti ir turime antikūnių?

Kodėl žmonėms atrodo, kad akcijoje „Petys už laisvę“ filmuojasi suinteresuoti asmenys? Kodėl net čia negalime sukurti kažko, kas nekeltų tendencingų minčių, nekurstytų žmonėse abejonių? Visuomenė ir taip įsiaudrinusi, o artėja didžiuliai iššūkiai. Namų darbai neatlikti, vyriausybė ir valdantieji kupini cinizmo, ligonių kasos – abejingumo. Taip „petys už laisvę“ gali virsti į „petį už mirtį“.