R. Žemaitaitis: Lietuvos užsienio politika – tik šioje sienos pusėje?

Kas labiausiai piktina žmones ir veda juos iš pusiausvyros? Melas, nestabilumas. Valdantieji meluoja, kai skelbiasi klausantys tik mokslo ir tyrimų kalbos, tačiau atvirai skuba spjauti į rusišką vakciną. Iš pusiausvyros žmones išmuša skelbiami skaičiai. Kiek mirė? Kiek pasveiko? Kodėl vieniems galima dirbti, kitiems ne? Akivaizdu, kad virusas padėties šeimininkams reikalingas kaip tramplinas į kitų rinkimų sėkmę.

Virusinė politinė programa įjungta

Bala nematė, kai turime iš ko rinktis. Bet ar premjerė kalbėtų lygiai taip pat, jei pasaulyje būtų vienintelė rusiška vakcina? Jei būtų tik vienas kelias į išsigelbėjimą? Aišku tik viena, kad su vakcina visai nereikės kalbėtis rusiškai ar kokia kita kalba, o su automobiliais – vokiškai ar japoniškai.

Oskarą už kvailiausią antirusišką komentarą premjerei duočiau dėl to, kad ji vienu sakiniu atskyrė nuo savęs ir savo partijos keliolika procentų būsimų rinkėjų. Tuo akimirksniu pasinaudojo „tomaševskininkai“, pasukę retoriką savo naudai. Jie jau nenutils iki pat savivaldybių rinkimų. O su rusiška vakcina dar galai žino, kaip bus. Kaip į ją pažvelgs ES?

Ar pirktume lenkišką vakciną, jei toje šalyje pažeidžiamos moterų teisės? Ar pirktume amerikietišką vakciną, jei būtų laimėjęs Trumpas? O kaip dėl britiškos? Juk išėjo iš ES! Kur šioje vietoje pasireiškė valdančiųjų profesionalumas ir politinė branda?