Partijos „Laisvė ir Teisingumas“ Tarybos pareiškimas

Dėl LR Vyriausybės parengto visuotinio Nekilnojamo turto mokesčio

Tenka konstatuoti, kad Vyriausybės parengtas Nekilnojamo turto mokestis tik dar kartą parodo šios valdančiosios daugumos negebėjimą vykdyti valstybei ir jos piliečiams reikalingas reformas. Vietoj būtinų pertvarkų, reikalingų šalies ekonomikai ir jos žmonėms, einama primityviausiu keliu- sistemiškai visos šios kadencijos metu buvo bandoma didinti mokesčius mažas ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms.

Partija „Laisvė ir Teisingumas“ Vyriausybės norą įvesti visuotinį NT mokestį, įtraukiant net pagrindinį žmogaus būstą, vertina ne tik kaip neatsakingą, bet ypač neteisingą. Akivaizdu, kad Ministrės Pirmininkės Ingridos Šimonytės vadovaujama Vyriausybė nepaiso net skaudžios statistikos: Lietuvoje su skurdo rizika susiduria 1 iš 5 gyventojų.

Akivaizdu ir kita – šiai Vyriausybei kur kas svarbiau ne žmonių gerovė, o jos pačios įvaizdis. Europos Sąjunga sankcijas stabdant finansavimą iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių pritaikė tik dviems valstybėms – Lietuvai ir Rumunijai. Tad dabar savo negebėjimą dirbti ir vykdyti pačios prisiimtus įsipareigojimas I.Šimonytės vadovaujama Vyriausybė nori permesti ant mokesčių mokėtojų pečių. Ir kaip visada tai daro neįvertindama ekonominių ir socialinių pasekmių – jau šiandien akivaizdu, kad negauti ES milijonai yra kur kas mažesnė finansinė našta visuomenei nei visuotinis nekilnojamo turto mokestis, kuris, tos pačios Vyriausybės skaičiavimais, gali siekti 700 milijonų per metus.

Vyriausybės parengtą visuotinį Nekilnojamo turto mokestį vertiname kaip ypač žalingą ir didinantį tiesioginę mokestinę naštą gyventojams. Todėl reikalaujame:

  1. Nekilnojamo turto mokesčio netaikyti pagrindiniam asmens gyvenamajam būstui, kurį laisvai pasirenka ir deklaruoja pats gyventojas.
  2. Pateikti atsakymą, kas įgaliojo Vyriausybę įsipareigoti įvesti NT mokestį, norint gauti ES Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonių lėšas.
  3. Ministrę Pirmininkę I.Šimonytę prisiimti asmeninę atsakomybę už Lietuvai pritaikytas ES sankcijas, stabdant 26 milijonų eurų finansavimą.

Partija „Laisvė ir Teisingumas“ ne tik griežtai pasisako prieš visuotinį Nekilnojamo turto mokestį, kuris būtų taikomas net pagrindiniam ir vieninteliam asmens būstui. Mes reikalaujame Seimą nepriimti šio žalingo įstatymo, o Prezidentą Gitaną Nausėdą imtis aktyvių veiksmų, kad gerovės valstybės samprata neliktų tik popierinė deklaracija.

Jeigu toks žalingas įstatymas visgi bus priimtas, partija įsipareigoja kitos kadencijos Seime jį atšaukti.