Vilniaus miesto savivaldybės opozicijos atstovai sako susiduriantys su valdančiųjų trukdymais registruoti nepasitikėjimo administracijos direktoriumi Povilu Poderskiu iniciatyvą. Dėl to protestuodami opozicijos atstovai trečiadienį paliko posėdžių salę.

Kaip BNS sakė frakcijos „Laisvė ir teisingumas“ frakcijos pirmininkas Žilvinas Šilgalis, tarybos sekretoriatui įteiktas tekstas su opozicijos parašais, bet klausimas neįtrauktas į trečiadienio darbotvarkę motyvuojant, kad nepasitikėjimą administracijos vadovu gali reikšti mažiausiai trečdalis tarybos narių, t. y. 17.

Vilniaus savivaldybės tarybos sekretoriato teigimu, iš viso registruoti devyni parašai, nors, Ž. Šilgalio teigimu, tokią valią išreiškė iš viso 12 opozicijos atstovų, tačiau trys jų pasirašyti negalėjo fiziškai.

„Meras R. Šimašius dangsto savo bendrininką kaip kokią nuotaką prieš vestuves, matyt, bijo tos procedūros. Į tuos klausimus, kurie yra labai rimti, vadovas turėtų atsakyti tiek tarybos nariams, tiek vilniečiams. Taryba tokiomis aplinkybėmis turėtų spręsti, ar juo pasitiki, ar ne“, – sakė Ž. Šilgalis.

Jo teigimu, valdančiojoje koalicijoje yra „įvairių nuotaikų“ dėl P. Poderskio, tad slaptas balsavimas būtų parodęs tikrąją situaciją.

„Būsime priversti kreiptis į teismą ir tai tikrai padarysime“, – teigė opozicijos atstovas.

Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Julius Arlauskas frakcijai nurodė, kad Vietos savivaldos įstatymas numato, jog ne mažiau kaip trečdalis tarybos narių gali inicijuoti mero ar jo pavaduotojų atleidimą, tačiau nenustato konkrečių reikalavimų dėl nepasitikėjimo administracijos direktoriumi inicijavimo procedūros.

„Todėl, Vyriausybės atstovo nuomone, tokį sprendimą (inicijuoti nepasitikėjimą – BNS) galėtų priimti mažiau nei trečdalis tarybos narių“, – teigiama išvadoje.

Protestuodami prieš, jų teigimu, opozicijos teisių varžymą „valstiečiai“ bei „Laisvės ir teisingumo“ atstovai paliko salę.

„Šiandien yra peržengta riba (…), mes, opozicija, šiandien posėdyje nedalyvausime“, – pareiškė Ž. Šilgalis.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) gegužę ėmėsi tyrimo dėl Vilniaus miesto savivaldybės vykdyto plaučių ventiliavimo aparatų pirkimo. FNTT pranešė tyrimą pradėjusi dėl turto pasisavinimo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo, apgaulingo apskaitos tvarkymo, taip pat dėl Vilniaus miesto savivaldybės administracijos atsakingų asmenų galimo piktnaudžiavimo ir turto iššvaistymo. Beveik 280 tūkst. eurų bendrovei „Andrikus“ sumokėti avansu, tačiau šiai nepristačius aparatų, savivaldybė sutartį nutraukė ir, tiekėjui negrąžinus avanso, žadėjo kreiptis į teismą.

Nepasitikėjimą P. Poderskiu inicijuojanti opozicija pažymi, kad administracijos direktorius „netinkamai ir neteisėtai“ vykdo savo funkcijas, o jam suteiktas specialiojo liudytojo statusas FNTT tyrime dėl Vilniaus miesto savivaldybės vykdyto plaučių ventiliavimo aparatų pirkimo „diskredituoja savivaldybės administraciją“. Taip pat P. Poderskiui turima priekaištų dėl tvarkymo kainos ir kokybės sostinėje, remonto savivaldybės pastato 19–20 aukštuose, buvusių Profsąjungų rūmų griovimo procedūrų ir kitų klausimų.